MÜHENDİSLİK BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Öncelikle kaliteli bir insan, sonrasında kaliteli mühendisler yetişmesine katkı sağlamayı kendisine vizyon edinen Adalet ve Medeniyet Derneği Teknikhane Mühendislik Komisyonu, Kardeşlik ve Birlik Derneği ile birlikte Mühendislik Fakültesi öğrencilerini Antalya da bir otel de bir araya getirdi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek aynı ideali taşıyan meslek büyükleri ile bir araya gelen 600 idealist öğrenci, hem birbirleriyle tanıştı hem de meslek büyüklerinin tecrübelerinden istifade etti.

“Milli yazılım, milli teknoloji ve milli üretim” parolası ile yola çıkan “Mühendislik Buluşması’nda”, ağır sanayi, mekanik, donanım ve yazılım alanlarına verilen önem bir kez daha ifade edildi.

Buluşmaya katılan hatipler, 21. Yy. teknoloji çağında dünya batağına saplanmış ve karanlıkta yolunu bulmaya çalışan genç mühendislere ışık tutarken, adaletin tesisi ve medeniyetin ihyası için kendilerini geliştirirken ülkelerine nasıl faydalı olmaları gerektiğinin altını çizdiler.

Konuşmasında herkesin milli ürünleri kullanmasının önemine değinen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, kullanılmayan ürünün geliştirilmeyeceğinin altını çizdi. BTK Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Kılıç ise “Arama motoru yapmak, en az araba motoru kadar önemli” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın konseriyle açılan etkinlik, Grup Genç’in verdiği konserle sona erdi.

Bir Yanıt Yazın