HUKUK ÖĞRENCiLERi DÜNYA BULUŞMASI GERÇEKLEŞTiRiLDi

2016 yılında Türkiye’nin dört bir tarafından gelen hukuk fakültesi öğrencilerini Alanya’da buluşturan Adalet ve Medeniyet Derneği, 2-3 Aralık 2017’de aynı doğrultudaki 2. programı, dünyanın dört bir tarafından gelen 1000 hukuk öğrencisiyle “Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz anısına” gerçekleştirdi.
‘’Bir Ölür Bin Diriliriz’’ sloganıyla yola çıkan, şuurlu ve nitelikli hukukçular yetiştirmeyi hedef edinen Adalet ve Medeniyet Derneği; bu amaca yönelik Adalet Komisyonu Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, akademisyenler ve avukatlar gibi çeşitli meslek büyüklerinin programa iştirak etmesiyle henüz öğrenci olan katılımcıların geleceğe dönük planlarının şekillenmesine yardımcı oldu. Buluşmanın yoğun akışı içerisinde katılımcılara coşkulu anlar yaşatmak için sanat camiasından ezgi ve marşlarıyla ünlü isimler programa renk kattı.
Buluşma sonucunda hukuk öğrencilerinin hem birbirleriyle kaynaşmaları hem de aynı ideali taşıyan meslek büyüklerini tanımaları ve onların tecrübelerinden istifade etmeleri sağlanmış oldu. Buluşma ‘’Tüm mazlumların kurtuluşu için, kardeşlik ve birliğimiz için, üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü için, adalete dayalı yeni bir dünya ve İslam Birliğinin kurulması için canla başla çalışacağımıza söz verdik’’ diyen 1000 hukuk öğrencisinin sözleriyle son buldu.

Bir Yanıt Yazın